run istanbul run

Geçtiğimiz haftalarda şu yazım ile Nike’ın #runistanbul koşusuna katılacağımdan bahsetmiştim http://tambirleydi.tumblr.com/post/31127967583/bu-pazarlar-n-bir-anlam-olmal

İnternet sitesinden kayıt olmamla beraber Nike’dan  gelen ”Hemen seçtiğin mağazaya git ve eşyalarını al” emrine uyarak İstinye Park mağazasına gidip içinde koşu için lazım olan tüm küçük belgemsiler, bileklik, koşu numarası ve çok iyi tasarlanmış koşu t-shirt’ü olan sempatik poşetimi aldım.

10 TL karşılığında bütün bunlar sizin oluyor ve bu parayla Türk Atletizm Federasyonu’nun atletizm geliştirme projesine katkı sağlıyorsunuz. Yani olimpiyatlarda oturduğumuz yerden ”bizim niye sporcumuz yok”diye konuşmaktan fazlasını yapmış oluyorsunuz.

7 Ekim’de yapılacak koşu için kendimi hazır hissediyorum ama yine de pazar günleri Bebek ve Caddebostan’da yapılan alıştırma koşularına gidiyorum.

Bana en çok söylenen şey ”ben koşamıyorum o yüzden katılamam” oluyor. Bu koşunun amacı hedefinizi gerçekleştirmek yani sizi olimpiyatlara yollamak gibi bir niyet yok. İster hızlı tempolu yürüyün, ister müziğinizi dinleyerek normal bir tempoda yürüyün, bir şekilde bitirin yeter ki. İnsanın 1 saatlik tempolu bir yürüyüşle bile kendini ne kadar iyi hissettiğine şahit olmanız için çok iyi bir fırsat bence bu.

Koşu günü hava nasıl olacak bilmiyorum ama biraz serin olması benim işime gelir, cepli bir üst giymek açısından. Başlangıç kitimi almaya gittiğimde kendime bir de ayakkabı aldım çünkü spor ayakkabı almak konusunda çok aç gözlüyüm.

Koşu ayakkabıları hep çirkin olmak zorunda mı diye düşünen birisi olarak Nike Lunareclipse 2 ‘yi görünce biraz utandım açıkcası. Daha güzel nasıl yapılabilirdi bilemiyorum artık. Yeni çıkan Nike Lunarglide 4’ü denemiş birisi olarak onun kadar hafif diyemem ama ondan daha iyi ayağı kavrıyor. Belki ilerde bu iki özelliği birleştirirler ve o zaman hayat bayram olur.

Koşuya gelecekler bana haber verirse çok sevinirim çünkü gerçekten kendileri için bir şeyler yapmak isteyen insanlarla tanışmak isterim.

6 Ekim doğum günüm, 7 Ekim’de ben ”bir yaşıma daha girdim” diye orada olacağım, artık sizi bilemem.

Tags: ,


Tambirleydi hakkında


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Asansörle Yukarı Çık ↑