12:59

Kendimi bildim bileli sporcu olmak istedim. Annemin de böyle bir arzusu vardı ki beni bir sürü kursa yolladı basketboldan tenise kadar. Sonunda bende sporcu azmi ve kuralları olmadığını anladım ve sportmen kalmaya karar verdim. Hayatım boyunca da  özendim durdum olimpiyat sporcularına ve yarışmalarına.

Bu konudaki bir diğer isyanım ise ne zaman ülkemiz dünya çapında bir turnuvaya katılsa bizim sadece halter ve güreş heyecanı yaşamamızdı. Ne bir uzun atlama, engelli koşu veya ciritle atlamada bir iddiamız olamadı.  Taytlı mayolar ve alnındaki saçları üfleyen Naim Süleymanoğlu haricinde aklımda pek bir hatıra kalamadı bu yüzden.

Ama son zamanlarda ülkemizde başka dallara da yatırım yapılmaya başlandı. Bunun en güzel örneği bu seneki Londra olimpiyatlarında bizi 100 metre kadınlar engelli koşuda temsil edecek olan Nevin Yanıt.

Nevin muhtemelen bizim gibi tembel bir insan olmadığından kendi rekorunu kırmak istiyormuş. Daha önce 12:63 olan süresini Londra’da 12:59’a düşürmek gibi bir hedefi varmış. Nike’da buna destek olmak amacıyla 24 Haziran Pazar günü saat 10:00’da Caddebostan Sahili’nde 4 km’lik bir koşu düzenlemiş.Ülkede güreş halter ve futbol haricindeki sporlar için böyle şeyler yapılması ne kadar fantastik geliyor bana anlatamam.

Tamam hiçbir zaman dekatloncu olmayacağım ama koşmayı çok severim,spor yapmayı da. Eğer pazar günü İstanbul’da olsaydım bundan asla eksik kalmazdım. Ama başka türlü dahil olmanın da yolu varmış, hepsini öğrendim

Pazar gününe kadar twitter’da ve instagram’da #nevinyanit yazıp paylaşılan 12.59 görsellerinden Nike dev bir pano oluşturacak ve Nevin Yanıt koşunun finish’inde bu süprizle karşılaşıp sizin desteğinizi görecek, bence çok sempatik bir durum.

Ben sporcu olamadım ama çok havalı bir görsel paylaştım elime yazıp, böyle destek binlerce kalori yakmaya değer bence.Tambirleydi hakkında


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Asansörle Yukarı Çık ↑