Moda Çok Güzel Gelsene

Geçen gün önümden bir adet telefon direği görevlisi geçti, ne kadar genç üstelik tulumu da yok derken bir baktım başka bir tane daha, üstelik bu seferki kız.

Sonra üstüme üstüme boş gözlük çerçeveli insanlar gelmeye başladı. Kimisi siyah ve dev çerçeveli kimisi de renkli kalın gözlüklü.

Bana sorsalar moda uğruna ne yaparsın diye, zaten giyiniyorum ya daha ne yapayım derim. Ama insanlar ve özellikle genç olanları bu konuda biraz fazla şaşkın bana göre. Çok havalı ve meşhur bir sanatçı boş çerçeveli gözlük taktı diye mahallenin bakkalının karşısına düşük pantolonlu ve dede gözlüklü çıkmak gayet doğal gibi geliyor.  Ama sorun da buradan geliyor örnek alınan sanatçı bakkala kliplerindeki gibi gitmiyor annesi ona süt aldırmıyor. İlkokuldayken deli göz doktorunun hiç eli boş döndürmediği hastalardan birisi de bendim ve yıllarca koskocaman gözlüklerle boş yere gezdim. Bilseydim böyle olacağını en azından bir tesellim olurdu hiç düzelmeyecek astigmatımın yanında. Bu konuyla ilgili en komik gelen şey de dergi veya firma reklamlarında en havalı styling budur gibisinden her kıyafetin üstüne boş çerçeveli gözlüklerden verilmesi.  Gözü bozuk olan lens takıyorken mis gibi görenlerin gözlük taktığı bir dünya kısacası bu.

Sürekli kulaklıkla gezen insanlar ne dinliyor diye bir araştırma yapmayı düşünüyorum. Çünkü benim bildiğim ancak telefon direklerine tırmanan görevliler o kadar çok kulaklık takar. Çok iyi kulaklıklar ve onların bağımlıları olan insanlar var bu tamam ama o kadar da çok değiller. Her köşe başından ses mühendisi çıkıyor karşıma. Ağabeyim ses işinde o bile bu kadar kulaklık takmıyor. Doğum günümde kendisinden gelen hediye kulaklığı kafama taktım ve işte telefon direğine tırmanman için hiçbir engel kalmadı dedim. Bütün bu hislerimin sebebi her yerden karşıma çıkan kulaklıklar. Ben hala yaşasın küçüldüler diye sevindiğimiz zamanda kalmış olabilirim.

Birisine benzemeye çalışmak için verilen çabanın moda olması diye bir durum var

Umarın kızların bıyık bırakması gibi bir şey moda olmaz, ya da erkeklerin bikini giymesi.

 

 

 

 

 

 

 

 


Tambirleydi hakkında


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Asansörle Yukarı Çık ↑