Bikini – Mayo 2016

Eveeet beklenen yazım gelmiş bulunmakta. Beklenen diyorum çünkü hiçbir sene bu seneki kadar mayo bikini yazısını soran olmamıştı. Yani önerilerim okunuyor ve uygulanıyor demek bu, sizi hem tebrik ediyorum ( doğru yoldasınız çünkü ) hem de hepinize teşekkür ederim ilginiz için.  Geçen seneki yazım gibi bu da daha çok yönlendirme amaçlı bir yazı olacak, tek tek tüm markaları ele almaya zaten ömrüm yetmez. Daha çok bu yaz neler trend, neler trend olsa da umurumuzda değil gibi şeyler okuyacaksınız. Baştan söyleyeyim de sonra bu nasıl yazı demeyin. Ne kadar düşünceliyim yine baştan uyarıyorum… Şu an duygulandım bak. Neyse tamam uzatmıyorum ok… 

Direkt en trend olandan başlıyorum… Bu arada bu aşağıdaki görseldekiler de dahil olmak üzere bundan sonraki 4 görseldeki mayo ve bikinilerin hepsini asos.com’dan bulabilirsiniz. Özellikle oradan seçtim beğendiklerinize direkt ulaşabilin diye. Ve evet, 100$ altı seçmeye özen gösterdim, gümrüğe takılmadan alabilesiniz diye. Bu yüzden çoğu Asos’un kendi ürünü.

FullSizeRender (4)

Bu sene hepimiz yüksek belli kotlarımızı giyip belimizdeki etleri, göbeğimizi toparladık, neden yazın devam etmesin ki bu? Çağlayan bir şelale gibi gürül gürül akan yüksek bel trendi bikinileri de etkiledi. Geçen sene zaten bu açıdan yine bereketliydi ama bu sene artık kaçınılmaz gibi bir şey. Peki bu yüksek beli nasıl giyeceğiz dediğinizi duyar gibiyim. Durun, derdinize derman olacağım. Yüksek bel bikini altlarınızı daha çok gün içerisindeki 2. veya 3. bikininiz olarak düşünün. Yani en sona saklayın, sabah denize koşarken veya öğlen sıcağında ortaya çıkarmayın. Güneşin daha azaldığı,  o denizden çıkar çıkmaz yediğiniz burgerlerin göbeğinizi iyice belli ettiği, üstüme ne giysem de şu karnım kapansa dediğiniz o an vardır ya hani, işte o ana saklayın.  Bakın bu taktiği başka yerde okuyamazsınız, yılların tecrübesi yazıyor bunları… Hayatımın büyük bölümü bikiniyle geçti, çok iyi bilirim tüm dertlerini. Neyse, dediğim gibi artık denizle falan işiniz kalmadığı zaman hoop çekiyorsunuz yüksek bel bikininizi altınıza, isterseniz üstünüze kısa bir t-shirt veya body giyip doğru flörtünüzün yanına koşuyorsunuz. Bu taktik mayolar için de geçerli ayrıca, hani mayo daha dertlidir kuruması zordur, karın ağrıtabilir, askıları iz bırakır vs bu yüzden yüksek bel bikini altı için geçerli olan tüm değerlendirmeler mayolar için de geçerli. Bu mayo çok güzel ama nerede giyeceğim, iz bırakır gibi endişeleriniz yüzünden elinizden bıraktığınız o mayoyu artık geri alabilirsiniz. Yaz akşamı şöyle 5-6 gibi onlar sizin kurtarıcınız olacak. Neyse trend bölümümüze geri gelelim, gördüğünüz gibi bu senenin rengi ten rengi ve beyaz. Bu iki renge bir şans verin derim çünkü aldı başını gidiyor adeta. Özellikle biraz bronzlaştıktan sonra o sürekli kesiştiğiniz yazlıktaki çocuk artık dayanamayıp gelip sizinle konuşabilir… Evet mayoların rengini küçümsemeyin, erkekler modelden falan anlamaz ama bir şekilde sizi iyi gösteren şeyleri fark ederler ( e o kadar da olsun artık… ) Farkındaysanız her yorumumun sonu bir flörte başlanıyor çünkü yazın olayı biraz da bu değil midir? Sabahtan akşama kadar elinizde telefonla poz vermeyeceksiniz umarım… Yine konudan saptım pardon, ne diyordum? Beyaz ve ten rengi diyordum, ben beyaz mayo aldım bile, ten rengi için de araştırmalarım sürüyor, öyle söyleyeyim.

                                                            

 

Bir diğer göze çarpan trendimiz de sportif üstler. Pilatese gider gibi sahile gitmek isteyenler için ideal denilebilir.  Zaten yazlık alışverişine çıkanlar genelde bunları görmüşlerdir, neredeyse her markada var böyle üstler. Bunlar hep kışın özellikle coşan 90′lar etkisinin yaza yansımaları.  Bunda da nasıl iz bırakır gerginliği var elbet ama özellikle Calvin Klein olanı çok sevdim ben. Eğer sahillere sadece salınmaya değil sportif faaliyetlerde de coşmaya gidiyorsanız size çok uygun diyebilirim. “Sportifmişim gibi çek” fotoğraflarınız için de güzel olabilir… En soldaki yılansı desenin modeli aralarında en meşhur olanı diyebilirim, sadece bikinide değil mayoda da sık sık göreceğimiz bir kesim. Bu tarzı tercih ederseniz omuzlarınızı geniş gösterip size atletik bir hava vereceği kesin.

Ben klasikçiyim yok mu bu sene klasik model diyenler için de bu ekibi toparladım. Çizgililer de yine trend ortamında kendilerine yer bulmuşlar, severiz iyi olmuş.  Sol baştaki model bikini üstü kesimlerde benim favorim açıkcası, memeleri çok güzel gösteriyor.  Evet göğüs değil onlar, meme…  Belki daha az sempatik veya komik bir ismi olsaydı meme demekten çekinmezdik.  Her neyse, bunun için oldukça geç kaldık şimdi yeni isim bulamayız. Ortadaki model de favorilerimden, bunun için biraz iddialı bir vücut gerekiyor yalnız. Büyük meme ve kalçada beklenilen etkiyi veremeyebilir, fazla erotik görünebilir. Tabi belki erotik görünmek istiyorsunuzdur ve bu da sonuna kadar hakkınız kim ne diyebilir? O zaman tercih edebilirsiniz gönlünüzce.  En sağdaki model de dünya kadınlarının en sevdiği benim ise bir türlü sevemediğim bir kalıp. Gerçi büyük memeler için çok ideal bir toplayıcı, bu sebeple hadi iyisiniz yine bol bol var piyasada.  Ne çok meme dedim ya, yazıya birden memeler bomba gibi düştü resmen.

Vibes vibes vibes… Tüm sene her yere yazmaya doyamadılar ve tabii ki bundan mayolar da nasip aldı.  Dev yazılı mayolar bu sene bol bol görebileceğiniz bir başka sahil trendi. Tabii ki başka yazılı olanları da var ama özellikle Asos’ta bunlar  doluydu, her köşeden karşıma çıktılar. Brunch yazanı çok sevdim, yakası da çok iddialı bu arada, memesine güvenen giysin tarzında yapmışlar. Bakın yine memeye geldik ama bikini mayo yazısında memeden bahsetmeyeceğiz de nerede bahsedeceğiz?

Yazısız mayo isteyenler için desenlilerimiz de var tabii ki. Yaklaşık nisan ayından beri özellikle Zara’daki düşük omuzlu furyasından nasip alanlardansanız en soldaki mayoyu seversiniz çünkü kendisi model olarak gerçekten en trend mayolardan birisi şu an. Geçen sene her yerde tırım tırım omzu açık üstler veya elbiseler aradığım günler geliyor aklıma… Bu sene giyemeyeni dövüyorlar adeta, o hale geldi. Ortada 80′ler esintili kenarları oldukça yüksek bir mayo görüyoruz ve bu da sık tercih edilenlerden bir tanesi. Sağda tam dönem işi, hanım hanımcık bir mayo var, bu mayonun kesimi ve modeli vücudunuzu iyi göstermeye and içmiş, öyle söyleyeyim. Çok iyi bir kalıp ve model, çiçekli ve açık renk olmasına rağmen bile kalın göstermiyor, oldukça kadınsı ve hoş bir mayo.

Evet, tatlı ve ucuz Asos maceramız burada sona erdi. Biraz diğer markalardan örnekler verelim. Bu görseldeki üstteki ikili We Are Handsome ve son 3-4 yılın en hit mayo markalarından birisi. Kendilerine  Beymen’den bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.  Görüyorsunuz ki kendileri tüm anlattıklarıma uymuş gerek model gerek baskı konusunda, olay artık büyük baskılar ve basit kesimlerde…  Alttaki ikili de üstündeki dev yazıdan da okuyacağınız üzere Moschino ve bu ikiliyi de Beymen’de bulabilirsiniz. Ayılı aşırı manasız ama yanındakini çok sevdim, üstünde ne alakaysa kukalar var ve mayonun arkası da çok güzel, buradan inceleyebilirsiniz.

 

 

Bu ekibe girişte izninizle “Allah allah allah allah bu nasıl sevmek” isimli şarkıyı söylemek istiyorum… Dolce&Gabbana bu sezon bikini/mayo işine noktayı koymuş bence. Bu seçtiğim modeller benim favorilerim ama mesela çizgililerin bikini versiyonu da var. Fakaaaat,  şu sol üstteki nedir şimdi, bu nasıl mükemmel bir desen, kalıptır… O kadar bayıldım ki anlatamam, fiyatlarını görünce ayılıp kendime geldim ancak.  Mesela sol üstteki favorim 1.945 TL  diyeyim siz anlayın. Yani ne gerek var bu fiyatlara, tamam mükemmel mayoyu yapmış olabilirsin ve şahane bir marka olabilirsin ama 2000 liraya mayo satmak nedir. En nihayetinde biz bunu tuzlu suda giyip akşama musluk suyunda elimizde çitileyeceğiz, bu kadar fiyata hiç gerek yok. Bir üstte yazdığım mayolar da pahalı ama bunlar kadar değil, Dolce ayrı, Gabbana ayrı etiket basmış bunlara sanırım. Ne diye koydun bunları dediğinizi duyar gibiyim ama belki bir mayoya 2000 lira verecek takipçilerim vardır olamaz mı? Herkesin leydisiyim ben, her kesime hitap ediyorum işime engel olmayın… Neyse bu görselleri aslında örnek teşkil etmesi açısından seçtim. Bence hepsi harika, devamı da burada.

Tabi bir de gözümün nuru Popseecul var, kendisini es geçemem. Çıktığı günden beri hastası olduğum marka geçen seneden beri bikini de yapmaya başlamıştı. Bu sene kızların ( Pia Hakko & Pelin Yaşar) başının etini mayo da mayo diye yedim ve sonuç verdi… Harika bir om mayosu yapmışlar, tabii ki çıkar çıkmaz sipariş verdim, elime ulaşmasını bekliyorum.  Bu sene bikinilere de yenileri eklenmiş ve hepsi çok iyi, sahillerde cool gözükmek istiyorsanız mutlaka bir göz atmalısınız. Aranızda psikopatlar da var biliyorum ayrıca, hadi alın şu bikiniyi de hepimiz rahatlayalım. Kimseden bir şey saklamayacağız bundan sonra, artık her şey ortada, memeler de dahil… Bayadır meme yazmamıştım da, ondan hatırlatayım dedim. Popseecul bikinilere ve markanın diğer şahane şeylerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bunların üstüne ne giyelim şimdi dediğinizi duyar gibiyim… Onu da ben yapayım tabi, kolunuza çantayı da ben takayım hatta size yaz aşkı da bulayım ister misiniz? Neyse tamam pahalı mayo sinirimi sizden çıkarmamalıyım… Bu senenin yükselen değerlerinden birisi de uzun tiril elbiseler. Herkesin dolabında genelde uzun yazlık bir elbise vardır ama elbiseniz ne kadar tiril? İşte olay da tam burada, tercihen boyundan bağlamalı ve belden itibaren uçuşmalı olması lazım. Bunları da Asos’tan seçtim ama 100 Dolar üstü olduklarından hiç link verip canınızı gümrük problemleriyle sıkmak istemem. Zaten örnek model olsun diye seçtim hepsini. E baharda buz gibi havaya rağmen omuzları açtınız, yazın açmasanız ayıp olur bu yüzden en sağdaki foto önemli, onu es geçmeyelim hemen bu tarz bir elbise edinelim…

Bu yazıyı daha teknik, daha vücut tipine göre mayo tarzında yazabilirdim ama bunu yapmak istemedim. Çünkü özellikle son zamanlarda fark ettiyseniz popolara, baldırlara özgürlük geldi. Buna sebep olan Kardashian ailesine teşekkürlerimizi sunup yolumuza devam etmeliyiz. Zaten bence dünyanın en saçma şeyiydi, bikini mayo vücudu gibi bir kavramın olması. Tabii ki herkes iyi görünmek ister, bunda anormal bir durum yok ama herkes iyi görünmek zorunda değil, bunun bilinmesi lazım. Kendi çevremde o kadar çok vücudunun potansiyelinden haberi olmayan ve kendisini saklamaya alışmış kadın var ki, sinirime dokunuyor. Düşünün bana rağmen, yani benim gibi bir cevhere sahip olmalarına rağmen ( yazının sonunda coşmak ) alışveriş yaparken kendisine güvensiz olan ve seçtiklerimi giymeye çekinen bir sürü arkadaşım var. Üstelik bu güvensizliğin sebebi de karşı cins değil, kadınlar kadınları yiyip bitiriyor. Siz erkeklerin gözüne sokmasaydınız hala daha selülit diye bir şeyden haberileri yoktu, kendi kuyunuzu kazdınız elin kızını eleştiriceğim derken ulu orta. Bırakın artık şunları ve ne isterseniz onu giyin.  Burada altın kural bir şeylerin pörtlemesine izin vermemektir… Yani kilolusunuz diye bikini giyemezsiniz diye bir saçmalık yok, sadece kendinize yakışacak bikiniyi bulmanız gerek. Sizi daha zayıf veya formda gösterecek şeyleri seçebilirsiniz ama mesela beyaz giyemem çünkü şişkoyum gibi şeyler duymak istemiyorum… Giydiğiniz bikini veya mayo, fark etmez, sizi kötü gösterecek şey kilonuzdan çok yaptığınız seçimlerdir. Üstünüze tam olsun aşırı sıkı ( hani ipli bikiniler kalçaya gömülür… ) veya bebek bezi gibi sarkan bol bir bikini altı sizi iyi göstermez. Ayrıca  bunun derdini sadece fazla kilolular değil herkes çekiyor. Kimi memem küçük onu giyemem diyor kimi popom dümdüz o olmaz diyor… Çok zayıfların işi daha zor ayrıca, bir de bronzlaşınca iyice çifte kavrulmuş bisküviye dönüyorlar onlar ne yapsın peki? Kendinizi içinde mutlu hissettiğiniz parçayı seçin derim ben, böylelikle nasıl görünüyorum derdini geçip flörtünüzün peşinde o bar senin bu kafe benim gezebilirsiniz. Bakın yine konu flörte geldi evliler isyan edecek şimdi. Ne yapayım yazın en güzel olaylarından birisi o değil mi? Ben ne yapayım yani?

Yazın kullandığım ürünler ve diğer tüm merak ettiğiniz şeyler için takipte kalın.

snapchat: tambirsnap

instagram: tambirleydi

Yine iyi yazdım bence, hadi herkese mutlu tatiller…


Tambirleydi hakkında


4 Responses to Bikini – Mayo 2016

  1. Sude says:

    Tabi ki de iyi yazmışsınız ya nee olacaaağdı

  2. Irem says:

    Tam öğle yemeği sırasında yazıyı görünce keyfim yerine geldi. Yazı biber dolmasiyla çok iyi gidiyor:) Şaka bir yana çok güzel yazmışsınız, tam tatil öncesi ilaç gibi geldi. Bir de sondaki herkes istedigini giysin mesajı süper olmuş. Daha çok yazı bekliyoruz!

  3. Melike says:

    Yazılarını daha kısa tutup daha sık yazsan çok güzel olur çok uzun zamandır yazmıyorsun en azından haftada 1 yazı yayınla yazılarını beğeniyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Asansörle Yukarı Çık ↑