gocuk

Günlerdir eski fotoğraflarımı düşünüyorum. Üstümde kat kat kıyafet olan ve gayet halimden memnun olduğum kış günleri fotoğraflarını. Giydiğim her kıyafetin mecburiyetten alındığı ve sadece soğuktan korumak amaçlı olduğu o günleri çok özlüyorum. Asla gocuk almak için gezmek zorunda kalmazdım çünkü hep babam Ankara’dan en güzelini alırdı.

Hiçbir şeyini sorgulamadan giyerdim, çünkü benim için çok uzaklardan gelmişti ve özeldi. Zaten amaç da üşümemekti, yani içinde ne kadar kaybolursam o kadar güzel bir gocuğum vardı. Bazen çok yakın tanıdığımızın kızı için de alırdı ve biz aynı gocuklarla gezerdik gayet memnun. Atkılar ve eldivenlerin hiç önemi yoktu, botlar ise zaten kar suyu geçirmeyen ayakkabı yoktur kuralıyla giyilirdi.

Haftalardır kendime kışlık mont arıyorum. Neye baksam olmuyor neyi giysem istediğim gibi durmuyor. Seçeneğin çok olmasından memnun olan bir insan değilim çünkü bana göre kıyafet seçeneği ne kadar çoksa kalite o kadar düşüyor. Her mağazada aynı şeylerin biraz daha değişmişi var. Moda bahanesiyle her şey aynı, fiyat ne kadar farklı olursa olsun sanki herkes Sümerbank’tan yardım çeki almış gibi geziyor.

Montunu giyip gezenler çok mutlu, bir ben mutsuzum.

Kendine yeni mont alan arkadaşımın koluna sarılıyorum ne kadar şanslısın tam gönlüne göre bulmuşsun diye, tabi ki anlamıyor bu kadar büyük bir olay mı bu diye bakıyor.

Aylardır düşünüyorum acaba ne zaman tamam hayatımdaki tüm kıyafetleri aldım ve bitti diyeceğiz diye. Böyle bir sınırımız olmalıydı bana göre, hatalı üretilmiş olabiliriz.

Sürekli dolap topluyorum ve her seferinde topluyken daha az kıyafetim olduğu ortaya çıkıyor. Her düzenleme işi şunu almam lazım bunlar da gerekli diye bitiyor. Moda işinde olan birisi için zaten dolabım aşırı sade, yani her gün bloguna elbiseli fotoğrafını koyup styling yaptığını düşünenlerden birisi seçeneklerimin azlığını görse düşüp bayılabilir. Sadece istediğim şeyleri elimde tutup mevsimsel olarak aldıklarımı etrafına dağıtan bir insanım, bu konudaki mutluluğu böyle buldum.

Yıllardır yaz dışında bir mevsim kabul etmiyorum.

Kışa katlanabilirim ama gönlüme göre bir gocuğum olursa ve bir de içinde de cebi varsa.


Tambirleydi hakkında


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Asansörle Yukarı Çık ↑