ALVE.COM

Uzun süreli boşluğun ardından deneme yazılarıma yeni bir konu ile giriş yapıyorum. Son zamanlarda GQ işlerim haricinde bir de hthayat.com’da yazmaya başladığım için yazı işlerim katlandı ve bu yüzden bir süredir buralara uğrayamadım. Artık kusuruma bakmazsınız çünkü son derece faydalı bir deneme ile karşınızdayım.

 Bana buradan ve ask.fm hesabım üzerinden sıkça sorulan bir konudan bahsetmek istiyorum: İnternetten alışveriş. Uzunca bir süredir hayatımızda olan bu kolay alışveriş sistemi gördüğüm kadarıyla ülkemizde hala daha şüpheyle yaklaşılan bir durum. Tabi bunun altında kredi kartı kullanmaya çekinmek, alınan ürünün istediğiniz gibi gelmemesi, kötü müşteri ilişkileri…vs gibi son derece mantıklı sebepler olsa da ben sık sık interneti alışveriş için kullanan bir insanım. Genelde güvendiğim markalar ve sitelerden yapsam da yurtdışı alışverişlerimde benim de pişman olduğum girişimler olabiliyor… Neyse biz kendi ülkemizdeki olanaklarımıza bakalım şimdilik.

alve.com içerisindeki ( şimdilik ) 260 mağaza ile almak istediğiniz ürünü size en ayrıntılı bir şekilde sunuyor. Yani örneğin ayakkabı almak istiyorsunuz, aradığınız ayakkabı hangi sitelerde ne kadar görebiliyorsunuz ve ona göre alışveriş yapıyorsunuz. Ayrıca bununla birlikte işin içinde böyle bir aracı olduğu için de daha gönül rahatlığıyla alışveriş yapıyorsunuz. Alve içinde çeşit çeşit mağaza var, mesela dediğim gibi ayakkabı ararken karşınıza Beymen.com  gibi daha lüks seçenekler de çıkıyor, daha uygunları da. Yani hem de piyasayı görmüş ürünleri karşılaştırmış oluyorsunuz.

Benim sevdiğim özelliklerinden birisi de favori bölümü. Beğendiğiniz veya aradığınız ürünleri favoriye ekleyebiliyorsunuz. Bazen favori listenize baktığınızda istediğiniz ürünün indirime girdiğini görüp sevinebilirsiniz de, kalmadığını görüp üzülebilirsiniz de, artık o da kaderin cilvesi yapacak bir şey yok.

Ben alve.com kadar Alve’nin uygulamasını da sevdim ve alışveriş yaparken genelde uygulamayı kullandım. Çünkü Ipad ve Iphone uyumu çok rahat, ürün bulma kısmı da çok pratik.  Tüm bunlara rağmen benim kafam karışıyor derseniz de satın alma rehberi gibi bir kolaylıkları var ve sizi yönlendiriyorlar. Açıkcası internete girip istediğim ürün acaba nerelerde var diye site site gezmek yerine tek bir siteden tüm seçeneklere ulaşmak çok kolay. Ben geçtiğimiz günlerde bazı alışverişler yapıp sizin için test ettim ve memnun kalmadığım en ufak bir durum bile olmadı.  Mesela özellikle bu kış en favori markalarımdan birisi olan Etre Cecile’in bir sweatshirt’ünü Beymen’den indirimli şekilde bulmamı sağladı.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Ipad uygulamasının ne kadar pratik olduğunu göstermek için söyle bir şey hazırladım sizlere:

alve_1

Gördüğünüz gibi uygulamayı açıp istediğiniz ürünü yazıp filtreleme yapıyorsunuz ve karşınıza çıkan seçeneklere bakıyorsunuz. Ben açıkcası o siteden bu siteye savrulmaktan yorgun düşen bir insan olarak çok memnun kaldım. Bana da sürekli bu konuyla ilgili soru sorduğunuz için de yazmak istedim. Tüm kış aradığım bir başka şey olan siyah sırt çantasını da alve.com sayesinde buldum ama o henüz elime ulaşmadı, sanıyorum bu ay sonunda gelecek yurtdışından getirildiği için… Onu da alınca deneyimimi yazacağım. Artık o da kısmetse Nisan’da olur.

Siz de deneyip görüşlerinizi iletin, alve.com geri dönüşlere çok önem veriyor ve kullanıcıların düşüncelerini çok merak ediyor. Zaten yazma sebeplerimden de birisi bu, kendilerine site ile ilgili sorduğum ve yorum yaptığım her şeyle ilgili çok güzel ilgilendiler. Eleştrileri de duymak istiyorlar kendilerini ilerletmek için. Haberiniz olsun, daha ben size ne yapayım? Bir size ürün seçmediğim kaldı… Bu arada sanırım Etre Cecile’in ülkemizdeki tüm ürünlerini ben aldım, yani hiç kalmamış olabilir… Leydiyiz, olacak o kadar.


Tambirleydi hakkında


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Asansörle Yukarı Çık ↑