Bikini & Mayo 2017

Gerçekten inanamıyorum… Koskoca sene bu kadar çabuk geçmiş olamaz. Bir inanamadığım durum da en sonunda zahmet edip şu yazıyı yazmaya başlamam. Biliyorum bu sene buralara hiçbir şey yazmadım ama ne yapayım? Heves mi bıraktılar insanda… Kamerayı alan karşısına geçiyor sonra benim deneme yazılarımı zahmet edip okuyan yok. Kıymetim bilinmiştir umarım artık. Neyse kendimi övmeye başlarsam yaz sonuna ancak yetişir bu yazı bu sebeple başlıyoruz, senenin en beklenen yazısı geldi. Hadi gözünüz aydın.  Geçen sene yazdığım mayo bikini yazısını okudum da az önce, resmen bir kanaat önderi, bir trendsetter gibiyim, paylaştığım her şey bu sene de popüler. Eski yazıma bakınca bu sefer paylaşacağım modelleri daha ulaşılabilir olanlardan seçtim. Yani beni takip edenler yine kazandılar. Evet farkındayım hala kendimi övüyorum. Her neyse, geçen seneki yazımı okumamış olan varsa şuraya alayım, mutlaka önce bu okunsun derim: mayo- bikini 2016 sonra yeni yazıya geçebilirsiniz. Böylelikle trend ve benim tarzımı daha kolay anlayabilirsiniz. 

IMG_1501

Eğer bu ülke sınırlarından mayo veya bikini alacaksam ilk bakacağım yer Oysho olacağı için kendisiyle başlamayı uygun görüyorum. Hem aradığınız tarzı mutlaka bulabileceğiniz çeşitlikte hem de ucuz. Zara gibi kendisi de bütün sene trendleri iyice süzüp size pahalı markaların tasarımlarını ucuza veriyor. Noel baba, hıdır dede yapmaz bunu yahu… Zara’nın sahibi sizi giydirecek diye parasını harcayamıyor ( bilmeyenler için kendisi şu sıralar dünyanın en zengini ) bu adam size daha ne yapsın? Neyse, Oysho bu yaz yine kalbimi çalan parçalarıyla ceplerimi boşalttı. Fotoda gördüğünüz sol başlardaki altlı üstlü 2 parçayı aldım bile. Benim seçtiğim bu modeller tabii ki renk ve tasarım olarak benim zevkimi yansıtanlar, yoksa çeşit çeşit renk renk yapmışlar, ne arasanız var. Genel olarak trendden bahsetmem gerekirse tıpkı geçen sene olduğu gibi yanlarımızı toparlayan yüksek bellerden yine kopmuyoruz neyse ki. Sabah dümdüz haliyle size top modelmişsiniz gibi hissettiren karnınız akşama doğru sahile tam da hoş tipler gelmeye başlarken kendini salmaya karar verdiğinde işte bu yüksek beller çok kurtarıcı olabiliyor. ”Ya o kadar da yüzdüm şimdi bu karın neden şişti, 1 hamburger, 3 tabak patates kızartması ve 2 tane magnum double’dan  başka da bir şey yemedim oysa ki” diye hayıflanmaya son… Giyiyorsunuz yüksek belinizi veya daha iyi tutuş için mayonuzu, hem trend oluyorsunuz hem de yeni sahil gıdaları için kendinize yol yapmış oluyorsunuz.

IMG_1500

Oysho tabii ki sahillerde nasıl salınacağınızı da düşünen bir marka. Bu açıdan da yaz favorilerimden birisi.  Sol alttaki tek omuzlu sarı elbiseyi de aldım, bronzlaşınca giyerim artık hayırlısıyla. Buradakileri paylaşma sebebim styling’i beğenmiş olmam. Bence bu ekip komple güzel, beyaz mayo da cabası. Beyaz mayo zaten çok sevdiğim bir şey ve bu sene tam istediğim gibi bulamadım, belki buradakini alırım.  Uzun gömlekler de özellikle favorim, her ne kadar yazın aşırı sıcaklarda giyilmiyorsa da akşama doğru veya tekne gezisi dönüşü uygun olabilirler. İnce asklılı aşırı tiril elbiseler ve pantolonlar da kesinlikle sahillerde görmek istediğimiz türden seçimler. Bunlar tabi asla burada durduğu gibi durmaz özellikle çantaya tıkıldığı için genelde aşırı buruşuk halde giyilmek zorunda kalırız ama olsun, akşam karpuz yiyeceğiz nasıl olsa bizi buruşuk elbise mi mutsuz edecek ya?

IMG_1518

Oysho’dan bahsedip Zara’dan bahsetmezsek cehenneme gideriz… Bu sene Zara mayo konusunda beni Oysho’dan daha mutlu etti. Özellikle sol baştaki iki renkli ve asıl tasarımı LNA (Instagram: @lnaclothing) ait olan mayo gerçekten çok başarılı taklit edilmiş… Ne diyebilirim ki :) Zara bu işi iyi biliyor, tasarımın orijinali 190 Dolar yani yaklaşık 600 küsür lira. Bu modelin bir de siyahı var ve Zara fiyatı 99 TL. Mesela ben iki rengini de aldım bu fiyata orijinalini alamıyorsunuz hatta yarısı bile etmiyor. Üstelik kalıbını da çok iyi yapmış, zaten beni çeken şey de bu oldu, denediğimde bu kadar iyi duracağını tahmin etmiyordum. Sonra zaten biraz araştırdım bu tasarımı yapmayan kalmamış, bir şekilde kaçınılmaz diyebilirim.  Zara’dan daha önce mayo veya bikini almamıştım, belki de hep iyiydi bilmiyorum. Yalnız bu paylaştığım modeller oldukça iddialı uyarmalıyım. Özellikle alt ortadaki siyah mayonun beyazını aldım ve Kylie Jenner oldum… Desenli ve sarı renkli olanı da diğeri gibi iddialı. Ülkemiz bu mayoya hazır mı bilemiyorum yani, o kadar net. Bronzlaşınca giyerim havam olur dedim ama ben yine de sizi uyarayım eğer kıvrımlarınız varsa ciddi erotik oluyorsunuz. Oldukça zayıf, minyon ve kıvrımsız vücutlarda normal gözükebilecek bir model kendisi. Ben yurtdışında geziyorum beni bağlamaz diyorsanız hemen alın ama, bu erotiklikten eksik kalmayın bence. Aslında normal şartlarda bunları dert etmememiz lazım ama ülkemizde sapıklık yer, konum, mekan, vizyon dinlemiyor, ne yazık ki bu sebeple uyarıyorum. Böyle şeyler yazınca da canım sıkılıyor bak, sanki tutucu bir tipmişim gibi, teyzeymişim gibi uyarmalar falan.. Herkes istediğini istediği yerde giymeli oramızı buramızı kapatacağız diye D vitaminimiz düştü ya yeter artık bir tane yazımız var. Her yer açılacak bu yaz, instada memeler, popolar, baldırlar görmek istiyorum bıktım artık. Kocişine pembe mutfağında pembe börekler hazırlayanlardan başka şey yok güzelim platformda, bu yaz orayı yıkacağız benimle misiniz??? Instagram bekle bizi be… Yine manasız gaza gelip konudan saptım çünkü ben bu işte ustayım.  Neyse, hadi devam…

IMG_1519

Şimdi Oysho övdük ama Zara da sahillerde salınma konusunu iyi kavramış diyebilirim. Ne modaysa donuna kadar onu kullanan Zara bu sene çiçek moda diye yine basmış botaniği bulduğu yere. Bir tane beyaz düz bir şey görüp şaşırdım ve hemen ekledim mesela, bence tam yaz akşamlık bir parça kısa beyaz elbise. Sol üstteki takımı da mutlaka görmüşsünüzdür zaten çok uzun zamandır var, bence tontiş bir takım. Bu yazın favorilerinden birisi de saç bantları ve şallar, bunlar da genelde renk renk tabii ki, arılar gelip gelip bizi soksun diye ellerinden geleni yapmışlar, çok teşekkürler… Bol pantolon ve ince üstler, kruvaze elbiseler de sevdiğim şeyler arasında, hem gündüz hem de akşam kullanılabilir çünkü. Zaten genelde şöyle olur, bir yaz akşam giydiğiniz elbiseleri sonraki yaz gündüz mayo üstüne giyersiniz. Bu sebeple özellikle 1 hafta- 10 gün gibi kısıtlı sürede yaz tatili yapıldığında alınacak kıyafetlere gereksiz paralar vermemek lazım. Her daim kullanılan klasik parçalar haricinde böyle aşırı çiçekli elbiseler gibi seçeneklerde uygun fiyatlı markalara yönlenmenizi tavsiye ederim. Ayrıca yazın güneş olsun deniz suyu olsun, insana bir güzellik, mutluluk geliyor elbisen pahalı olsa ne olur, olmasa ne olur? Beni biliyorsunuz yazları Akyaka’da oldukça uzun kalan bir insanım ben bile dediğim gbi klasik parçalar haricinde kıyafetlere gereksiz paralar vermekten kaçınırım. Sandalet, çanta, mayo gibi şeylere yatırım yaparım genelde çünkü en çok kullandığım şey bunlardır ve dayanıklı olmaları önemlidir.

IMG_1526

Bir kere sözümüzü verdik, paylaştıklarımın çoğunu hemen gidip alabilesiniz diye özellikle seçtim. Bu da Mango bölümümüz. Mango’dan hiç mayo veya bikini almadım, kalitesiyle ilgili bir şey diyemeceğim ama fiyatları da tıpkı Zara gibi uygun. Model konusunda ise bence çok başarılı sayılmaz. Bunlar b internette gördüğüm koleksiyon içerisindeki en iyiler. Özellikle de paylaşmak istedim çünkü aranızda böyle klasikçiler olabilir , Mango trend havuzunda pek yüzmemiş, gördüğünüz gibi modeller oldukça bilindik. Yine de çizgili ve üçgen kullanımını sevdim, her ne kadar kalın kenarlı altlar daha kullanışlı olsa da mutlaka ipli bikininiz de olmalı. Hadi siz yabancı değilsiniz, bir süredir eskisi kadar popüler olmayan ipli bikiniler önümüzdeki yıllarda tekrar çoğalacaklar. Üst ortadaki model mesela en çok göreceklerinizden birisi diyebilirim. Sağ alttaki masa örtümsü örgü üstler ise bir diğer trend parçamız, bu da yavaştan gelen bir moda. Seneye daha çok göreceğiz şimdiden alın siz bulunsun. Alt ortadaki beyaz da tam şiş olunan günlerde sahile gidilirken giyilecek bir parça, kilit bir parça yani. Bir tavsiye daha vereyim, ben çok trendsetter olmak istiyorum diyorsanız bikini veya mayonuzla aynı renk üstler seçin. Mesela sol alttaki kimonomsu ceketle aynı renk bikini giyin, malum biliyorsunuz bu sene tek renk senesi. Desenliyse de aynı desenden devam ederseniz çok Kardashian olursunuz, şimdiden tebrikler.

IMG_1537

Tambirleydi ile fırsatlar köşesi tüm hızıyla devam ediyor… Geldik ucuzluğun prensesi H&M’e… Seçenek olarak da kendisi ilk sırada diyebilirim. H&M kalite olarak hiç sağı solu belli olmayan bir marka, bazı ürünlerine inanamıyorsunuz bu kadar ucuz ve bu kadar iyi nasıl olabilir diye, bazı ürünleri de gerçekten bedava verseler giymezsiniz şeklinde. Mayo bölümü fena değil ama, özellikle de fiyatlarıyla kıyaslanırsa. Annem çok seviyor mesela, her sene kendisine mutlaka H&M ‘den bikini alırım. Buradan favori seçmek çok zordu çünkü o kadar çok çeşit vardı ki, bu sebeple yine kendi beğendiklerimi seçtim modasından ziyade. Sol üstteki aşırı güzel bir mayo, ne yazık ki mankene hiç yakışmamış… Kusura bakma manken kız, mayoyu çarpıtıyorsun… Alt ortadaki pembe mayo da bu yazın must have parçası… Nasıl ama ingilizce terimler falan da yazayım ki havalı gibi görüneyim. Mayoların bu seneki olayı tek renk ve arkasının ipli olması benden söylemesi. Özellikle pembe olmalı ama, tüm kış zaten pembeye doymuştuk, yazın neden olmasın? Ben bu parçayı görmeden önce başka bir yerden fosforlu pembe bir mayo almıştım, onu da bahsettiğim tüm diğer aldıklarım gibi bronzlaşınca giymeyi planlıyorum. Şu an farkettim ki bu yaz bronzlaşana kadar ne giyeceğim ben ya? Bulacağız artık bir şeyler ne yapalım. Altı kalın ve lastikli bikiniler ise bu senenin bir diğer favorilerinden, bunlar özellikle büyük memeliler için ideal, hem güzel topluyor hem de oldukça rahatlar. Haki rengi bikinileri de çok seviyorum ama nedense çok az marka bu rengi kullanıyor, bende nude tonları gibi harika duruyor.  H&M de hakiyi çok güzel kullanmış bu sebeple benden ekstra bir puan kazandı.

IMG_1556

Geldik bir diğer vazgeçilmezimiz Asos’a… Gerçi son zamanlarda uygulanan gümrük limitleri ve aşırı yüksek dolar sayesinde Asos bizim için lüks bile sayılabilir. Yine de tüm bahsettiğim kilit modelleri bir arada görün istedim. Bu parçaların çoğu fiyat olarak uygun bu arada, yine de bakabilirsiniz hemen ümidinizi kaybetmeyin. Yazının başından beri anlattığım tüm trendlerimiz burada farkındaysanız. Buna ek olarak kareli desen ve düşük omuzlu modelleri de ekleyebiliriz. Geçen sene de bu omuzlar oldukça revaçtaydı. Bu yaz geçmişten gelen bir moda da fırfır modası, ne yazık ki boğazımıza kadar fırfıra boğulmamız yetmedi, bikinilerde de bunlara maruz kalıyoruz, yapacak bir şey yok. Zamanında ben de giydim, fırfırdan tabii ki eksik kalmadım ama giyeni birden 10 yaş küçülten bir detay olduğundan tercih ederken biraz düşünülmesi gerekiyor. Geçen senelerde zirvede olan tül detaylı mayolarınızı kokulu poşetinde bırakın çünkü artık yerini fileli mayolar aldı… Ben de modanın yalancısıyım lütfen bana laf etmeyin… Elçiye zeval olmaz. Tek renk ve arkası detaylı mayoları da görüyorsunuz, bunlardan kaçış yok bu mayolar alınacak. Bu arada tıpkı geçen seneki gibi üzerinde dev yazılar olan mayolar da her yerde gözünüze çarpıyordur ama bence genelde yazılanlar çok çirkin şeyler. Body goals mesela, ya da beach body… Böyle şeylere sinir oluyorum ben sizi bilemem. İstisnalar var mı, tabii ki var geçen sene de bahsettiğim Popseecul markasının bu sezon mayolarının yazıları sevdiklerim arasında. Buradan bakabilirsiniz onlara da: pscbrand Beni takip edenler zaten biliyordur Popseecul favorilerimden birisidir, çıkardıklarından beri her sene mutlaka bikini veya mayo alıyorum, bu seneki favorim Devil Child yazanı, geçenlerde de paylaşmıştım Instagram’da.

IMG_1557

Küllerinden doğan bir marka ile devam ediyoruz, Calvin Klein. Kendisi bir süredir aşırı popüler gençlerle çalışarak imajını doğrultma peşinde ve açıkcası başardı da diyebiliriz. Üstünde dev gibi marka ismi yazan şeyleri giymenin bile moda olduğu zamanlara geldik, artık mesela kocaman Adidas yazan üstler giyenler buna laf etmesin. Burnundan kıl aldırmayan moda evleri bile son 1 yıldır neredeyse alnımıza damgalarını basacaklar, o haldeyiz artık. CK iç çamaşırı konusunda bence zirve bir marka, Instagram’da bol bol gördüğünüz gri ve beyaz lastikli takımlarından bende yıllardır var, Justin Bieber değilim ki sergileyeyim? Başkası koyunca like üstüne like, ben koysam donunu gösterdi olacak bilmez miyim. Ah siz yok musunuz siiiiz… Neyse, sonuç olarak poponuza en uygun şeyi giydirmeyi bilen usta bir marka olduğundan mayo konusunda da oldukça başarılı buluyorum Calvin’i. Renk ve tasarım olarak da bu sene başarılı buldum ama tabii ki mesela şu beyaz olan oldukça iddialı. Takipçilerim arasında her tarz insan olduğundan eminim bu kısma da ilgi duyan vardır. Sportif insanlar için ideal modeller bunlar, özellikle su sporları yaparken memem fırlayacak endişesi taşıyanlar için yapmışlar adeta. Bence Calvin Klein yazısını kafanıza takmayın, eğer Amerika’ya giden bir tanıdığınız falan varsa verin siparişinizi. Normal şartlarda asla pahalı olmayan bir marka olmasına rağmen malum dolar ve ülkemizdeki vergi adı altında ciddi fark bindirme sevdası sebebiyle en güzeli kendi vatanından almak, benden tavsiye.

IMG_1567

Biraz da Fashion diyelim mi… Üstümüzden şu dolar kurlarını atalım mesela, sanki öyle dertlerimiz yokmuş gibi düşünelim.  Mayoda sağlamlık, tasarım ve ideal kalıp denilince aklıma ilk gelenlerden birisidir Mara Hoffman. Yıllar önce o zamanlar dolar daha minnoş seviyelerdeyken keşfettiğim ve son zamanlarda hatta özellikle 3 sene önce delicesine popülerlik patlaması yaşayan bir marka kendisi. Fiyatları da önceden daha makuldu, aslında doları bizim tl gibi düşünürsek pahalı bir marka diyemeyiz ama düşünün burada nasıl bir kazık yiyoruz. Hazır bu mevzuya gelmişken geçen günlerde Twitter’da bahsettiğim ve insanlardan ”yürü be, helal” gibi tepkiler aldığım konuya girmek istiyorum. Son yıllarda ülkemizde de bazı mayo markaları çıkmaya başladı, kimisi hem mayo hem kıyafet yapıyor, kimisi de sadece mayo. Bu tip şeyleri her zaman desteklerim ve daha çok olsunlar isterim, çünkü ben de moda eğitimi almış yıllarca bu sektörün içinde yer almış bir insanım. Burada beni sinirlendiren tek bir şey var o da bu markaların fiyat politikaları. Daha dün bir bugün iki, sen çıkıp mayona 500 lira, 700 lira isteyemezsin… Marka değerin nerede, ürünlerin ne kadar dayanıklı, tasarımların ne kadar özgün önce bir şuna bakalım istersen. Hemen çat diye en pahalısından etiket yapıştırmayı aşırı gereksiz ve ukalaca buluyorum. Hepsinin maliyetini, zorluklarını, kolaylıklarını bilen bir insan olarak söylüyorum bunları. Markanızın kalitesini kanıtlamadan bu kadar yüksek fiyat biçemezsiniz. Kimse kusura bakmasın da ben daha dün çıkmış ismi çok havalı bir markaya hayatta 700 lira vermem. Şöyle 8-10 tane blogger’a dağıtayım da ne kadar popüler olduğum bilinsin tarzını da çok eğreti buluyorum ayrıca. Bu işten anlayan kimse o mayolara o parayı vermez, anlamayanla da marka- tanıtım çalışması yapılamaz. Bunları yazdığım gün herkes tek bir markadan bahsetti ama ben hedef göstermiyorum çünkü dediğim gibi tek bir marka değil, araştıran bir insanım ben sık sık karşıma çıkan markalar var. Çoğunun tasarımı ise Asos’dan hallice üstelik. İnsanları enayi yerine koymanın lüzumu yok, siz de sırf trend diye gidip yüzlerce lira bunlara vereceğinize kaliteli olduğu belli, sağlam bir markaya paranızı harcayabilirsiniz. Bu sebeple uyarımı yapayım dedim.

Mara Hoffman’a gelirsek, çok net söyleyebilirim; benim kefil olacağım bir marka. Kendisi gerçek bir desen kraliçesi, bir ara Havaianas ile iş birliği yapmışlardı, terlikler o kadar hızlı tükendi ki bırak almayı, hepsine bakamadım bile…  Mesela yukardaki tasarımlara bakacak olursak kendisi de sezon trendine uyup sadeleşmiş, normalde üst ortadaki gibi bir tasarımı bana gösterseler asla Hoffman demem, o kadar net. Bu markanın kıyafetleri de en az mayoları kadar iyi. Fiyatları aşırı abartı değildi ta ki dolar havaya uçana kadar. Mesela mayoları 250 civarı,  bu da 800 küsür lira yapıyor. Yani şahsen daha yeni çıkmış bir Türk markasına yüzlerce lira vereceğime bunu alırım daha iyi, bilmem anlatabildim mi. Bir de dolar ile yaşadığınızı düşünün, yani en havalı mayo markalarından birisini 250 liraya alabiliyorsunuz. Demek istediğim de tam olarak bu, ulaşılmaz değiller asla. Bizim 2 kez havuza girince rengi atan Zeki Triko bile 300-400′e mayo satıyor düşünün. Ben Mara Hoffman gibi yurtdışından getirttiğim mayolarımı makinede yıkıyorum, bana mısın demiyor. Şimdiye kadar bırakın renk atmayı, gevşeyenini bile görmedim. Bir de yabancı markalar yaz ortasında çok muazzam indirime giriyorlar, takip edip indirimleri yakalayabilirsiniz. Klasik parçalardan seçerseniz en az 3-4 sene rahatlıkla giyebileceğiniz iyi bir mayonuz olabilir.

IMG_1576

Bir diğer favorime geldik; Mikoh.  Bu da artık sık sık giyilmekten vefat etmesi gerekirken ilk günkü gibi sağlam duran ve verdiğim parayı sonuna kadar hakeden bir meşhur markamız. Kendisi Jenner kardeşlerin de favorilerinden ama pardon da ben onlardan çoook önce almıştım… Sol üstteki bikininin yeşili var bende ve o kadar çok kullanıyorum ki annem geçen yaz isyan etmişti o kadar şeyin var niye sürekli bunu giyiyorsun diye. Çünkü hem çok rahat, hem kalıbı mükemmel hem de modeli. Alt ortada gördüğünüz gibi yukarlarda bahsettiğim ipli sırt detayı mevcut. Artık iz yaptı falan demeden giyeceksiniz bundan kaçış yok üzgünüm. Böyle mayoları tatilin ilk günlerinde değil de sonlara doğru ve akşam saatlerinde giyerseniz sahillerde gönlünüzce salınabilirsiniz. Mikoh da Mara Hoffman fiyatlarına yakın ama indirimli yakalamanız çok daha olası bir marka. Mesela shopbop sitesinde şu an geçen seneki modellerini indirimli satıyorlar. Yurtdışında bir tanıdığınız varsa alıp onun adresine gönderebilirsiniz. Mikoh desenden ziyade renk konusunda mükemmel bence, özellikle yeşil rengi çok meşhur. Göbeğe kadar açık ve bacak kısmı kapalı mayosu da bir klasik, yıllardır aynıdır sadece renkleri değişir. Parasını bikiniye mayoya yatırmak isteyenler varsa bu iki markaya bakabilirler, bu da makinede yıkansa bile ilk günkü gibi kalabilen bir marka.

Evet, sanıyorum bu kadar yeterli. Her yazımda dediğim gibi bu bir en güzel markalar veya vücut tipine göre mayo yazısı olmadığı için genel olarak ulaşılabilme ve trend üzerinden gittim. Umarım faydası olur, daha ben size ne yapayım? Geçen sene de dediğim gibi tatile gidip güneşin altına yatmak için ideal bir vücuda ihtiyacınız yok, bunu unutmayın. Size bir şeyin yakışıp yakışmadığını kilonuz değil vücut tipiniz, ten renginiz ve tatlı canınız belirler. Herkes için güzel bir mayo veya bikini vardır. Önemli olan onu giydiğinizdeki hissiyatınızdır. Kimsenin kıyafetinize müdahale etmesine izin vermeyin, kendi özgür iradenizle ne giyeceğinizi seçin. Özellikle erkek arkadaşlarınız veya kocalarınızın kıyafetleriniz hakkında yorum yapmasına izin vermeyin. Onların işi sizi iyi hissettirmek, bunun haricindeki her şeyde tekme yemeğe mahkumlar. Yaz günlerinin kıymetini bilin, saçınızı, cildinizi veya kilonuzu değil akşam yiyeceğiniz dondurmayı, sahildeki o güzel esintiyi düşünün. Yemekten sonra aşırı karpuz yiyip koltukta kıvrandığınız anlardan daha kötü anlarınız olmasın. Yaz harika bir mevsim ve bence bizi mutlu etmek için var, bu sebeple az düşünün, çok yaşayın.

Herkese iyi tatiller.


Tambirleydi hakkında


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Asansörle Yukarı Çık ↑