27.07.2103

Tüm kış sıcacık yaz günlerini özle sonra yazın çok sıcak diye şikayet et…Hayır hiç bana göre değil ama tüm gece sıcaktan uyuyamamak insanı biraz da olsa isyankar yapabiliyor. Bugün bütün gün iguanalar gibiydim, hiç hareket etmeden durdum. Hani böyle sanki bir adım atacak gibi ön ve arka ayakları havada bekliyorlar ya, onun gibiydim diyebilirim. Tüm Akyaka petibör gibi kavrulurken evden çıkmak da mümkün değildi.

Ocakta pişen puding kokusu taze ev keki kokusundan farklıdır. İkisi de birbirine hiç benzemeyen güzellikle kokulardır ve asla kıyaslanamazlar. Pudingi karıştırırken kaşığı her çevirişimde bir yıl daha eskiye gidiyorum, adı çok yeni gibi dursa da retro bir havası var. İlk başta asla katılaşmayacak gibi durması ve sanki sihirli bir şeyle dokunmuşsun gibi birden mükemmel bir kıvama gelmesi bana hala daha sihir gibi geliyor. Sonra buzdolabında 1 gün bekledikten sonraki o çirkin tadı düşünüyorum ve hayret ediyorum, bu güzel kokulu şey nasıl o üstü altı farklı tuhaf şeye dönüşebiliyor. 2. günden sonra üstü çatlıyor hatta, iyice o güzel kokulu hayalden uzaklaşıyor. Zaten ocaktan aldığın andan itibaren kaymak tutan üst kısmı kendini ele veriyor ”bildiğin gibi değilim ben” diyor adeta.

Havalar aşırı sıcak olduğu zaman hiç mutlu olmuyorum ama yazları hep  güzelleşiyorum. Saçlarım kabarmıyor mesela gayet sakin takılıyorlar. Cildim kuruyor ama yine de parlaklığından ödün vermiyor. Ne zaman ki sıcaklık bitiyor ve kış günlerine giriyorum, tıpkı ocaktan alınmış puding gibi oluyorum. Doğal olarak kafam bozuluyor ve tatsızlaşıyorum.

Hep karıştırıyorum, hep karışıyorum.


Tambirleydi hakkında


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Asansörle Yukarı Çık ↑