26.07.2103

Akyaka’ya geldiğim günden beri tek bir korkum var o da 2012 yazının sıcağı gibi bir yaz daha geçirmek. Her gün geçen yazı hatırlayıp neyse ki bugün de öyle değildi diyorum. Mesela bir sabah sıcak gibi oluyor tamam diyorum bu kadar da olabilir. Bugün ise sahilde sanki dev bir fön makinesi ile bizi kurutmaya çalışan birisi varmış gibi esen rüzgar beni biraz umutsuzluğa sürükledi. Günlerdir çalışmayan klimalar çalıştı normalde dalga dalga kabaran saçlar düzleşti. İnsan sıcak rüzgardan çok korkuyor, akşam vakti vücudu yakan bir esinti galiba biraz cehennem çağrışımı yapıyor, ondan olsa gerek.

Çok güzel ve zengin bir köpek olduğunuzu düşünün, sahibiniz size en güzel mamaları verip kucağından indirmiyor. Herkes size bakıyor çünkü sahibiniz de en az sizin kadar havalı. O kadar mutlusunuz ki dünyada başka köpek yokmuş gibi geliyor. Ta ki şans eseri bir sahil beldesinde kendi halinde gezen o sokak köpeğini görene kadar. Onun gözünde sahibinin kucağında bu sıcakta taşınmaktan tüyleri yapış yapış olmuş, daha yürümesini bile bilmeyen bir zavallı olduğunuzu farkediyorsunuz. Anlıyorsunuz ki o pahalı mamaların hiçbirisi şezlonglarda yatanlardan tırtıklanan patatesler kadar lezzetli değil ve sizin kafanıza değen ojeli eller bir çocuk tarafından kucaklanıp götürülme hissini veremez. Önce üzülüyorsunuz eksik ve yanlış olduğunuzu anlıyorsunuz çünkü. Sonra başka çareniz olmadığını anlayıp kızmaya başlıyorsunuz ve havlıyorsunuz, huzursuzluk çıkarmaya başlıyorsunuz. Sahibiniz sokak köpeğine havladığınızı farketip görevliye onu yollamasını söylüyor ve siz boş ve yalan dünyanıza geri dönerken kovalanan köpek hiç mutsuz bile olmuyor. Onun için her yer mutluluk ve bunu biliyor olmanız sizi daha da ümitsiz yapıyor.

Bugün sıcak rüzgarlardan kendini şezlongun altına atmış serinlemeye çalışan bir sokak  köpeği gördüm, o zaman dedim ki geçen yılı düşünmek yerine serinlemenin yollarını bulmak en iyisi.


Tambirleydi hakkında


One Response to 26.07.2103

  1. İsmet says:

    Yazilan yazilar samimi olunca ayri bir guzel oluyor. UmaRim gunluklerinizin devami gelir. İyi tatiller

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Asansörle Yukarı Çık ↑