22.08.2013

Misafir misafiri çekemez, ev sahibi hiçbirini çekemez.

Bu sözleri söyleyenlerin annemi tanımadığı aşikar. Kadın misafir ağırlamak için dünyaya gelmiş yapacak bir şey yok. Günlerdir canım hiçbir şey yapmak istemedi buna yazmak da dahil. Akyaka’da hiçbir şey yapmadan durmak bile bir lütuf daha ne olsun diyorum ama sanki yazım da boşa gidiyor gibi hissediyorum. Eminim bu kış hiçbir şey yapmadığım için kendime çok kızacağım.

Kendimi çok iyi tanıyor olmam hayatıma bir katkı sağlamıyor çünkü kendimi hiç dinlemiyorum.

Hayal kuruyorum bazen şu an mesela teknede olsam diye. Sonra hemen ya teknede çok sıkılırsam veya hastalanırsam ne yaparım diyorum. Millet günlerce mavi tur diye denizlerde yaşıyor bana bu çok tuhaf geliyor. Aynı zamanda hayatımda ilk kez tekne turuna çıkmadan bir yaz geçiriyorum, bu daha tuhaf geliyor. Her yaz mutlaka dandik yazlık barlarda dans eden bir insandım herhalde 1 yılda aniden yaşlanmadım. Çok eğlenmeyi seven arkadaşlar geldiler mesela yine onlarla takılmadım pek. Hem çok eğlenmek istiyorum hem de eğlenmemek için kendime çok mantıklı sebepler buluyorum. Her şey süper kozmik bir şekilde benim istediğim gibi olmadan eğlenemiyorum. Bazen oluyor ama, gerçekten tüm kriterlerim gerçekleşiyor ve ben eğleniyorum. Daha doğrusu eğleniyordum. Bir süredir kendimi yalnız hissediyorum ve artık hiç eğlenemeyecekmişim gibi geliyor. Bu yaz galiba beni biraz ümitsiz yaptı.

Geçmişimdeki yazlarla bu yazımın tek ortak özelliği bugün gerçekleşti. Her yaz olduğu gibi bu yaz da farenjit oldum.

Boğazım ağrıyor ama ben daha çok Ağustos bittiği için yutkunamıyorum.


Tambirleydi hakkında


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Asansörle Yukarı Çık ↑