19.07.2013

Mutlu olurken bizi mutlu eden şey mi daha önemli yoksa sonuç olarak mutlu olmamız mı. Bunu düşünüyorum çünkü küçük şeylerle mutlu olma yönümü kaybediyorum gibi geliyor. İnsan büyüdükçe hayalleri de büyüyor sanki ve ufak mutluluklar sadece yüzde ufak bir gülümseme ve sonra uzun uzun uzaklara dalma olarak sonlanıyor. Uzaklarda bizi asıl mutlu edecek ”o şey” var ve biz hep onu arıyoruz.

Annemin gözü kahvaltı yaparken sürekli uzaklara dalıyor ve onun gözü ne zaman dalsa bize misafir geliyor. Yaz günlerimi kahvaltıda annemin gözüne parmak batırarak geçiriyorum, böyle bir hayat. Bu sabah yine gözü daldı ve arkasından telefon çaldı, bu kaçınılmaz bir son. Annem kadar gözü dalan bir insan görmedim galiba ve annem kadar misafir seven…Ben sadece boş boş yatmak istiyorum sessizlikle beraber, sadece bu kadar.

Bu aralar baklavaya sardım, baklava yemek beni çok mutlu ediyor. Bir insan fıstıklı seçeneği varken neden cevizli baklava alır anlamıyorum ama bir süredir Akyaka’da sadece cevizli baklava satılıyor. Yine de alıyorum çünkü canım istiyor.

Bugün beklediğim bir kargo geldi. Planlı bir şey olmasına rağmen eline paket geçmesi ve o paketin içinden %100 beğeneceğin bir şey çıkması şahane bir olay. Sırf bu beni çok mutlu ediyor diye Akyaka’da internetten sipariş verip duruyorum. Şimdi bir paket daha gelecek ve onun heyecanı içindeyim.

Uzaklara dalarken gelen bir paket mutluluğun sırrı olmayabilir ama mutsuzluğu uzaklaştırmaya bire bir.


Tambirleydi hakkında


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Asansörle Yukarı Çık ↑