01.08.2013

Ağustos benim kafamı çok karıştırıyor. Hem bütün sene yazı bekle hem de Ağustos geldi diye üzül, böyle bir hissiyat içerisindeyim. Ağustos benim için yaz günlerinin bitişini haber veren bir ay gibi, kendisiyle bir türlü mutlu olamıyorum. Aslında genelde en çok eğlendiğim aylardan birisi olmuştur, bu konuda hakkını yiyemem. Ama eğlencesi bile bir buruktur, durup durup hep en son günlerde o şahane anları yakalamışsındır. Tam tatilin bitmeden 1 hafta önce, yani Ağustos’un son haftasında bir sürü eğlenceli insanla tanışmışsındır veya o asla aklından geçirmediğin insanla flörtleşmişsindir. Hepsi çok güzel anlardır ama ne yazık ki Ağustos’un bize vereceği bu kadardır, artık yaz bitiyordur. Biz sorumsuz yaz gecelerinden uyumsuz Eylül günlerine geçiş yapmak üzere otobüs garına doğru yola çıkmışızdır bile.

Başkasının gözlüğünü takınca kendimi başkasının hayatında gibi hissediyorum . Mesela öylesine veya mecburiyetten bir arkadaşımın güneş gözlüğünü taktım, hemen halim tavrım değişiyor. Sanki onun hayatından bakıyorum artık her şeye, benim gözlerim benim değil gibi. Bir kere burnumun üstünde duran şey benim değil, benim yüzüme benim kaşıma gözüme göre seçilmemiş, bu yüzümde tuhaf bir duruşa sebep oluyor zaten. Bu tuhaf duruşun sonucu olarak tavırlarım da değişiyor doğal olarak. Başkasının kıyafetini giymek gibi aslında ama tam olarak da öyle sayılmaz yine de. Değişik bir hayat yaşıyor gibisinden bir hissiyat, sadece basit ve geçici bir göz rahatlaması değil yani.

Ağustos ayına başka bir gözlükle bakıyorum. Bu gözlük başkasının değil benim ama hiç beni yansıtmıyor. Pek yüzüme uygun olmamasına rağmen takıyorum çünkü yaz günlerini çok seviyorum. Ama Ağustos’un bana verdiği sınırlı mutluluk tıpkı dandik güneş gözlükleri gibi, takar takmaz başımı ağrıtıyor.


Tambirleydi hakkında


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Asansörle Yukarı Çık ↑